Polecamy

Cennik:

poniedziałek, środa, czwartek

20 zł /normalne/

16 zł /ulgowe/

15 zł /seniorzy/

wtorek - święto dobrego kina

15 zł /każdy bilet/

piątek - niedziela i święta

22 zł /normalne/

16 zł /ulgowe/

15 zł /seniorzy/

Akceptujemy:

Godziny otwarcia:

10:00 - 22:00

Rezerwacja biletów:

tel: 12 2964152
e-mail: kasa@kinokika.pl

Newsletter

wejdź do strefy ludzi dobrze poinformowanych,
droga wiedzie... TĘDY

Zwiastuny

Jak nas znaleźć:

ul.Ignacego Krasickiego 18
30-503 Kraków


Pokaz KIKA na wiekszej mapie

Polecamy:

KINO AGRAFKA
Najlepsze kino w Polsce - nagroda PISF

O!PLA, 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji

tytuł oryginalny: TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! – WCZESNOSZKOLNE

reżyseria: Varia

występują:

kraj i rok produkcji: Polska

czas trwania: 70'

original language: Polish


Po raz kolejny zapraszamy młodych widzów do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!pla. W kategorii wczesnoszkolnej znalazło się 10 filmów:
BASIA I NOWY BRACISZEK (2018, 11'), Marcin Wailewski (Grupa Smacznego)
Urodził się nowy braciszek Basi. Dziewczynka nie może się doczekać powrotu Mamy i Braciszka ze szpitala. Nareszcie! Kiedy cała rodzina zachwyca się Braciszkiem, Basia ze zdziwieniem przygląda się jego łysej główce. Szybko okazuje się, że Mama ma teraz mniej czasu dla Basi. Nie może jej poczytać bajki na dobranoc, każe jej czekać na poranne kakao.
BULF (2018, 2'44"), Marcin Domitrz i Adam Witkowski
Gdyby tylko umiał mówić, przywitałby się życząc dobrego dnia. Jednak musi wystarczyć skromne: „Ulgh!”. Lalkowa opowieść o pewnym sympatycznym stworze mieszkającym pod ziemią.
CZTERY PORY ROKU (2018, 2'11"), Piotr Każmierczak (LAF 2018)
Czy można pokazać cztery pory roku nie posiłkując się Vivaldim? W swojej malarskiej animacji 12-letni Piotr Kaźmierczak udowodnił, że można! Film powstał w ramach Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego 2018, gdzie zdobył Wyróżnienie Specjalne.
LAMPA (2017, 1'22"), Konstancja Taraszka (LAF 2017)
To, że czytanie książek poszerza wyobraźnię wiadomo nie od wczoraj. Oto krótka historia dziewczynki czytającej książkę… Film powstał w ramach Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego 2017, gdzie zdobył I Miejsce w kategorii od 12 do 14 lat.
LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND (2018, 22'), Waldemar Mordarski (Badi Badi)
Opowieść o przygodach rodzeństwa Gucia i Malwiny – główni bohaterowie zostają pomocnikami magicznego Misia, który jako Strażnik Legend próbuje nie dopuścić do porwań bohaterów legend. Jak w każdej bajce, również tutaj występuje zły bohater. Jest nim Cyber, wirus komputerowy, który próbuje porwać rodzeństwo do zainfekowanych przez siebie zakamarków cyberprzestrzeni.
MAMI FATALE: DZIKOŁAK (2018, 10'), Łukasz Kacprowicz (Grupa Smacznego/SMF)
Mami Fatale, Prosię i Pisina wybierają się do lasu, aby nazbierać jagód na przepyszne ciasto. Natrafiaja na dwa rodzaje jagód: dobre i te, których jeść nie należy. Tego samego dnia wieczorem pojawia się w domu Mami tajemniczy zwierz...
NIEŚMIAŁOŚĆ (2018, 01'55"), Anna Rogowska (UMK Toruń)
Historia dziewczynki, która podejmuje próbę przezwyciężenia jednego z najbardziej paraliżujących stanów psychicznych – nieśmiałości.
PRZYGODY BOBRA TAMARKA: TAMAREK LISTONOSZEM (2018, 8'12"), Piotr Każmierczak
O tym jak niełatwą jest praca listonosza przekona się już niedługo bóbr Tamarek.
TRZASK (2017, 02'02"), Karina Gomółka (LAF 2018)
Człowiek zaczyna wycinać drzewa bez opamiętania, zabierając schronienie innym zwierzętom i niszcząc ekosystem. Czy jest szansa na opamiętanie? Film powstał w ramach Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego 2017, gdzie zdobył Nagrodę Specjalną – 5kg plasteliny rzeźbiarskiej – od konstruktorów lalek za wyjątkową
WAKACJE ROBOTÓW (2018, 5'14"), Jakub Wroński + dzieci uczestniczące w warsztatach Animator Jutra w ramach 11. Animatora (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)
Roboty mają dość! Są już zmęczone ciężką pracą, do jakiej są zmuszane przez człowieka. Postanawiaja się zbuntować i wyjechać na zasluzone wakacje. Nawiązujący do filmów Juliana Józefa Antoniszczaka film powstał podczas warsztatów Animator Jutra w ramach 11. Festiwalu Animator w Poznaniu.